AGENDA

TERUG NAAR OVERZICHT
Stad Waregem en Dwars door Vlaanderen verlengen samenwerking tot 2031

Stad Waregem en Dwars door Vlaanderen verlengen samenwerking tot 2031

Algemeen / Gemaakt op dinsdag 19 november 2024

Stad Waregem en wielerorganisatie KSV Waregem Vooruit zetten hun samenwerking voort voor de organisatie van de wielerklassieker Dwars door Vlaanderen. Met een nieuwe overeenkomst van zeven jaar garanderen beide partijen de continuïteit van deze prestigieuze wedstrijd. Het stadsbestuur verhoogt bovendien de financiële ondersteuning, met een budget van 275.000 euro voor de volgende editie.

Een vaste waarde in Waregem


Komende lente beleeft Dwars door Vlaanderen zijn 79ste editie. Deze klassieker vindt plaats in de week voor de Ronde van Vlaanderen en wordt gezien als een spannende generale repetitie, zowel voor de mannen- als vrouwenwedstrijd. Noteer alvast woensdag 2 april 2024 in de agenda voor een dag vol wieleractie in en rond Waregem.

De vernieuwde samenwerkingsovereenkomst, ondertekend op vrijdagmiddag, verzekert dat de dameswedstrijd met start en finish, en de herenwedstrijd met finish, tot en met 2031 in Waregem blijven. Ook de iconische passages door de Gaverbeekhippodroom blijven deel van het parcours.

Citymarketing en internationale uitstraling


“Dwars door Vlaanderen is een absolute topper met regionale, nationale en internationale uitstraling,” zegt schepen van Sport en aankomend burgemeester Kristof Chanterie (CD&V). “Het is een sportieve traditie en een belangrijk uithangbord voor Waregem. Dankzij deze overeenkomst blijven we ons profileren als echte sportstad, met veel media-aandacht in binnen- en buitenland.”

Naast de sportieve kant worden logistieke afspraken vastgelegd over verkeersmaatregelen, groenonderhoud, het gebruik van stedelijke locaties en andere praktische zaken zoals vergunningen en veiligheid. De stad blijft ook de geliefde pluchen paarden leveren, die elk jaar aan de winnaars worden uitgereikt.

Toenemende kosten en bredere steun


De financiële bijdrage van de stad wordt de komende jaren stapsgewijs verhoogd. Voor 2025 is 275.000 euro voorzien, oplopend tot 310.000 euro in 2031. “Het organiseren van een wedstrijd van dit niveau wordt steeds duurder,” zegt Pavel Desmet, voorzitter van KSV Waregem Vooruit. “We zijn dan ook zeer dankbaar voor de steun en het vertrouwen van het stadsbestuur. Samen zetten we Waregem internationaal op de kaart.”

De passage door de Gaverbeekhippodroom was bijvoorbeeld een uitdaging om goedgekeurd te krijgen door de UCI, maar volgens Desmet biedt het een grote meerwaarde voor zowel de stad als de bezoekers.

Startplaats Roeselare


De mannenwedstrijd start opnieuw in Roeselare, waar de samenwerking tot 2025 is vastgelegd. Of dit ook in de toekomst zo blijft, wordt de komende maanden besproken. “We hebben een sterke samenwerking met KSV Waregem Vooruit en kijken samen naar de mogelijkheden voor de komende jaren,” zegt Piet Delrue, schepen van Sport in Roeselare.

Met deze nieuwe overeenkomst is de toekomst van Dwars door Vlaanderen gewaarborgd, en blijft Waregem het kloppend hart van deze wielerklassieker.

Bron tekst: KennisWest
Bron beeld: Nieuwsblad

Gerelateerd nieuws

G&V Energy Group investeert 14,5 miljoen euro om E17 Snack in Waasmunster om te bouwen tot innovatieve EV-snellaadlocatie met Breakpoint Foodstation

G&V Energy Group investeert 14,5 miljoen euro om E17 Snack in Waasmunster om te bouwen tot innovatieve EV-snellaadlocatie met Breakpoint Foodstation

Algemeen / Gemaakt op woensdag 21 oktober 2026

G&V Energy Group kreeg via haar dochteronderneming XL Servicestations van het Agentschap Wegen en Verkeer de concessie om de dienstenzones langs beide zijden van de E17 in Waasmunster te herontwikkelen en gedurende 26 jaar uit te baten. Met een investering van ruim 14,5 miljoen euro vervangt het Belgische bedrijf de verouderde parkings door twee moderne energy hubs.

LEES MEER
Nieuwe poulain bij 5to9: Jarno Boone stapt uit de schaduw

Nieuwe poulain bij 5to9: Jarno Boone stapt uit de schaduw

Algemeen / Gemaakt op dinsdag 20 oktober 2026

Een nieuw gezicht in de stal van 5to9 Management! Deze zomer nam het management Jarno Boone onder de vleugels. Na tien jaar als publieksopwarmer voor grote tv-shows is hij klaar om zelf de spotlights op te zoeken. En dat doet hij met bakkenvol enthousiasme, een flinke portie charme en vooral veel goesting om mensen aan het lachen te brengen.

LEES MEER