AGENDA

TERUG NAAR OVERZICHT
Waregem investeert in toekomst met nieuwe sporthal en school

Waregem investeert in toekomst met nieuwe sporthal en school

Algemeen / Gemaakt op woensdag 5 februari 2025

De stad Waregem zet belangrijke stappen in haar ontwikkeling met de bouw van een nieuwe competitiesporthal en een nieuw schoolgebouw voor de Guido Gezelleschool. Daarnaast is ook de heraanleg van de markt en de stadskernvernieuwing in volle voorbereiding. Dit zijn enkele van de grootste projecten die tijdens deze legislatuur worden gerealiseerd, aldus burgemeester Kristof Chanterie (CD&V).

Extra ruimte voor sport en onderwijs


De nood aan bijkomende sportinfrastructuur is groot. De bestaande sporthallen kampen met een hoge bezetting, waardoor de stad investeert in een nieuwe competitiesporthal. Deze zal worden gebouwd op de hoek van de Expresweg en de Verbindingsweg. Ook het onderwijs krijgt een stevige upgrade met een gloednieuw gebouw voor de Guido Gezelleschool, wat zal bijdragen aan een moderne en kwaliteitsvolle leeromgeving.

Mobiliteit blijft een uitdaging


Mobiliteit blijft een van de grootste aandachtspunten in Waregem. Vooral tijdens de spitsuren ontstaan drukke files in het centrum en op de ringwegen. “Met een scholengemeenschap die dagelijks bijna 10.000 leerlingen naar de stad brengt, is het een constante uitdaging om de verkeersdoorstroming te verbeteren,” zegt burgemeester Chanterie. De stad zal daarom extra inzetten op mobiliteit en verkeersveiligheid.

Dossier station nog in afwachting


De opwaardering van het station van Waregem sleept al geruime tijd aan. Ondanks herhaalde oproepen aan de NMBS en de bevoegde minister, blijft een structurele aanpak uit. “We blijven druk uitoefenen om de toegankelijkheid van het station te verbeteren en de perrons op het juiste niveau te brengen,” aldus de burgemeester.

Een bewogen start als burgemeester


Kristof Chanterie trad aan als burgemeester na een overtuigende verkiezingsoverwinning. “Het verschil in stemmen was groter dan verwacht, en ik ben blij met het vertrouwen van de Waregemnaars.” Zijn vreugde werd echter overschaduwd door het persoonlijke verlies van zijn vrouw, die net na de verkiezingen overleed. “Het was een zware periode, maar ik haal kracht uit mijn kinderen en het engagement voor onze stad.”

Naast zijn politieke carrière blijft Chanterie betrokken als partner in het advocatenkantoor ‘W’ in Waregem. Ook sport speelt een belangrijke rol in zijn leven. “Ik heb een verleden in het basketbal en blijf actief betrokken bij de club. Daarnaast probeer ik wekelijks te lopen om mijn conditie op peil te houden.”

Met zijn nieuwe mandaat als burgemeester hoopt Kristof Chanterie Waregem verder te laten groeien als een dynamische en ondernemende stad. “Als ik later in de krant lees dat Waregem onder mijn leiding goed geëvolueerd is, dan weet ik dat ik mijn job goed heb gedaan.”

Gerelateerd nieuws

G&V Energy Group investeert 14,5 miljoen euro om E17 Snack in Waasmunster om te bouwen tot innovatieve EV-snellaadlocatie met Breakpoint Foodstation

G&V Energy Group investeert 14,5 miljoen euro om E17 Snack in Waasmunster om te bouwen tot innovatieve EV-snellaadlocatie met Breakpoint Foodstation

Algemeen / Gemaakt op woensdag 21 oktober 2026

G&V Energy Group kreeg via haar dochteronderneming XL Servicestations van het Agentschap Wegen en Verkeer de concessie om de dienstenzones langs beide zijden van de E17 in Waasmunster te herontwikkelen en gedurende 26 jaar uit te baten. Met een investering van ruim 14,5 miljoen euro vervangt het Belgische bedrijf de verouderde parkings door twee moderne energy hubs.

LEES MEER
Nieuwe poulain bij 5to9: Jarno Boone stapt uit de schaduw

Nieuwe poulain bij 5to9: Jarno Boone stapt uit de schaduw

Algemeen / Gemaakt op dinsdag 20 oktober 2026

Een nieuw gezicht in de stal van 5to9 Management! Deze zomer nam het management Jarno Boone onder de vleugels. Na tien jaar als publieksopwarmer voor grote tv-shows is hij klaar om zelf de spotlights op te zoeken. En dat doet hij met bakkenvol enthousiasme, een flinke portie charme en vooral veel goesting om mensen aan het lachen te brengen.

LEES MEER