
Arabische tint op Waregem Koerse: recordprijzenpot van meer dan 500.000 euro
De editie van Waregem Koerse 2025 gaat de geschiedenisboeken in met een prijzenpot die nooit eerder zo hoog lag. Meer dan 500.000 euro werd verdeeld onder de deelnemers, een absoluut record voor de Gaverbeekhippodroom.
Een belangrijk deel van dat prijzengeld, maar liefst 200.000 euro, kwam er dankzij de UAE President’s Cup Series. Deze internationale reeks rennen voor Arabische volbloedpaarden maakte dit jaar voor het eerst halt in Waregem. Het initiatief, gelanceerd door de Verenigde Arabische Emiraten, wil wereldwijd de eeuwenoude traditie en het culturele erfgoed van het Arabische paard in de kijker zetten.
Een eer voor Waregem
De komst van de UAE President’s Cup naar Waregem was geen evidentie: enkel hippische evenementen met internationale uitstraling komen in aanmerking. Volgens de organisatie klopt in Waregem het volledige plaatje: de rijke traditie, de massale publieke belangstelling, de kwaliteit van het sportieve programma en de gastvrije ontvangst van bezoekers en VIP’s.
Algemeen directeur Bram Vandewalle benadrukte eerder al het belang van deze samenwerking: “Nog nooit viel er in één enkele koers zoveel prijzengeld te winnen in Waregem. In combinatie met gevestigde hoogtepunten zoals de ING Grote Steeple-Chase van Vlaanderen en de Grote Prijs Stad Waregem tilt dit ons evenement naar een nog hoger internationaal niveau.”
Arabische volbloeden in de schijnwerpers
De race in Waregem bracht enkele van de beste Arabische volbloedpaarden uit Europa, het Midden-Oosten en Noord-Afrika naar België. Opvallend genoeg komen sommige toppaarden zelfs uit eigen land. Zo werd Messi, winnaar van de prestigieuze Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan Jewel Crown in Abu Dhabi, geboren en getogen in Geel.
De toevoeging van de Arabische volbloeden en de indrukwekkende prijzenpot maakten van 2 september 2025 een dag vol spektakel en internationale uitstraling, een editie die Waregem Koerse opnieuw hoger op de hippische wereldkaart plaatste.
TEKST EN BEELD: MADE IN
Gerelateerd nieuws

G&V Energy Group investeert 14,5 miljoen euro om E17 Snack in Waasmunster om te bouwen tot innovatieve EV-snellaadlocatie met Breakpoint Foodstation
G&V Energy Group kreeg via haar dochteronderneming XL Servicestations van het Agentschap Wegen en Verkeer de concessie om de dienstenzones langs beide zijden van de E17 in Waasmunster te herontwikkelen en gedurende 26 jaar uit te baten. Met een investering van ruim 14,5 miljoen euro vervangt het Belgische bedrijf de verouderde parkings door twee moderne energy hubs.

Nieuwe poulain bij 5to9: Jarno Boone stapt uit de schaduw
Een nieuw gezicht in de stal van 5to9 Management! Deze zomer nam het management Jarno Boone onder de vleugels. Na tien jaar als publieksopwarmer voor grote tv-shows is hij klaar om zelf de spotlights op te zoeken. En dat doet hij met bakkenvol enthousiasme, een flinke portie charme en vooral veel goesting om mensen aan het lachen te brengen.






